INTÉZKEDÉSI TERV
a 2020/2021. tanévben
AZ ÚJKÍGYÓSI SZÉCHENYI ISTVÁN ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN
a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről
Iktatószám: 391/2020.
Iskolánk alapvető protokollja az EMMI által javasolt „Intézkedési terv a 2020/2021. Tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről”
A járványügyi helyzet miatt az előző eljárásrend, valamint iskolánk házirendjének kiegészítése szükséges.
- Tanulókra, szülőkre vonatkozó eljárásrend
- 1. Az intézmény látogatása
– A nevelési-oktatási intézményt kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja.
- A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél vagy a családban koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
- A koronavírus megbetegedés tüneteit mutató személyt azonnal elkülönítjük, a szülőt értesítjük. (Kérjük, mihamarabb pontosítsák elérhetőségeiket az osztályfőnökökkel!)
- A szülőnek értesítés után azonnal haza kell vinni gyermekét, ezt követően az orvos utasítási szerint kell eljárni. (Amennyiben a szülő nem elérhető, akkor az iskola értesíti az iskolaorvost.)
– Az intézmény bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt biztosítunk, melyet belépéskor és kilépéskor szükséges használni. Belépéskor mindenki testhőmérséklet-mérésen esik át.
– Az iskola területére a tanulók, a dolgozók és a jogszabályban meghatározott személyek léphetnek be, más személy csak intézményvezetői engedéllyel, maszkban jöhet be. (Fogadóórára előzetes bejelentés szükséges.)
– Az iskolába a gyerekek lehetőség szerint 730-745 között érkezzenek. A szülő előzetes jelzése alapján, ha valaki 730 előtt érkezik, az aulában, a 1,5 méteres védőtávolság betartásával, maszkban várakozhat, majd 730-kor bemehet az osztálytermébe.
– A szülő és az intézmény között az elsődleges kapcsolattartási forma a KRÉTA felület, valamint a hivatalos online felületek, illetve a telefon.
- 2. Tartózkodás az intézményben
– Tanítási órákon a maszk használata nem kötelező, de lehetséges.
– A közösségi terekben az iskola tanulóinak és alkalmazottainak a szájat és orrot eltakaró maszkot viselniük kell.
– Tanítási időben és szünetekben nem áll módunkban a tanulókhoz felszerelést vagy tízórait eljuttatni.
– Az iskolában a büfé működik, sorban álláshoz és vásárláshoz maszk használata szükséges. Sorban álláskor kifejezetten figyelni kell az 1,5 méteres védőtávolság betartására. Vásárlás után mihamarabb el kell hagyni a büfé területét.
– A tanulók a szünetben a saját osztálytermükben vagy az udvaron tartózkodhatnak. (A folyosókon és az aulában nem lehet tartózkodni.) Az alsó tagozatosoknak a 3. óra után, a felső tagozatosoknak a 4. óra után kötelező kimenni az udvarra.
– A szünetek végén minden csoport a legközelebbi bejáratot használhatja. Belépés előtt a szájat és orrot eltakaró maszkot fel kell venni.
– A szünetek végén a tanulóknak a kijelölt helyeken kell tanóra előtt várakozni.
– A szociális helységekben biztosítva van a szappanos kézmosási lehetőség, kéztörlésre papírtörlők használata. Textiltörölköző használata kifejezetten kerülendő. Az intézmény a papírtörlőket feltétel nélkül biztosítja. Használat közben törekedni kell arra, hogy nem pazaroljuk a papírtörlőt. A használt papírtörlőt a kijelölt gyűjtőedénybe kell belehelyezni!
– A mosdókban, a csoportosulás elkerülése miatt, egyszerre csak annyian tartózkodhatnak, ahány mosdó rendelkezésre áll. A többiek (a 1,5 méteres távolság betartásával, maszkot használva) a mosdó előtt várakozzanak!
– Kiemelt figyelmet kell fordítani az alapvető higiénés szabályok betartására. Az egyes tevékenységeket követően alapos kézmosással kell biztosítani a személyes tisztaságot (illemhely használat után, a szünetek végén, étkezések előtt és után).
– A tanulóknak meg kell tanulni és alkalmazni kell a köhögési etikettet. (Köhögés, tüsszentés estén papírzsebkendőt kell használni- a használt zsebkendőt a kukába kell helyezni- alaposan kezet kell mosni).
– Az iskolában a könyvtár működik, könyvet kölcsönözni az előre elkészített kölcsönzési rendben van lehetőség.
– A napköziben is nagy figyelmet kell fordítani az alapvető higiéniás szabályok betartására (távolságtartás, maszkhasználat, csoportosulás elkerülése, kézmosás, evőeszközök használata).
A tapasztalatok begyűjtése után az eljárásrendben bekövetkező esetleges korrekciókról az intézmény hivatalos csatornáin keresztül kapnak tájékoztatást a tanulók és a szülők.